Möödunud nädalavahetuse kahel päeval võistlesid CHI Pärnu kooslisõiduprograammi raames mitmete riikide  sportlased, kui kulminatsioonina selgitati välja Kesk-Euroopa liiga MK-etapi paremad,mil Maailma Karika punkte andva muusikalise vabakava võitis teist aastat järjest leedulanna Justina Vanagaite hobusega Nabab.

Pärnus teist aastat järjest võidurõõmu nautinud leedulanna Vanagaite on tänasel hetkel üks edukaimaid Kesk-Euroopa koolisõitjaid, kes mulluse Pärnu võidu toel kvalifitseerus möödunud hooaja Maailma Karika suurde finaali, mis peeti aprillikuus Ameerika Ühendriikides, Omahas. Kui laupäevases Grand Prix programmis pidi Vanagaite alla vanduma soomlasele Ville Vauriole, kes võistles hobusega G-Star, siis tänases olulisimas klassis oli paremuajärjestus vastupidine. Muusikalises vabakavas skooris leedulanna 75.220% soomlase 73.765 vastu. Kolmandana lõpetas Pärnu MK-etapi soomlanna Maria Pyykönen hobusega Furst Wild S, kelle tulemus hinnati 66.980% vääriliseks.

Pärnu võistluse peamisele klassile eelnevalt võeti mõõtu CDI1* taseme muusikalises vabakavas, kus jällegi läks võit Leetu, kui Sandra Sysojeva skooris hobusega Found Boy 76.745%. Parima eestlasena oli selles klassis teine Tiina Kuusmann hobusega Romantika (70.070%) ja kolmas soomlanna Siiri Kyrö hobusega Kyro Hot Sway (68.595%).

Analüüsides kõikide muude klasside tulemusi, peame tõdema, et Soome koolisõitjad olid seekord Eesti sportlastest üle. Põhjanaabritele läksid võidud juuniorite, laste, poni ja noorteratsanike testides. Viieaastaste hobuste klassis võttis mõlemad testid leedulanna Sandra Sysojeva hobusega Ferero Roscher. Eestimaale jäid võidus U25 vanuseklassi testides, kus laupäeval olid parimad Helena Kaal ja Cassander, pühapäeval aga Maria Mägi ja Ashwan.

Korraldajatena tõdeme, et võistlus toimus rahulikus ja päikesepaistelises õhkkonnas, millele andis oma olulise panuse meie suurim sponsor – ilm. Alanud nädalal keskendume juba takistussõidule ja rakendile.

Kõik tulemused leiate https://online.equipe.com/en/competitions/55450

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga