CHI Pärnu 2024 avanädala, mille programmi tipphetkeks oli koolisõidu MK-etapp, vaieldamatuks staariks kujundas tänavusest Poolat esindav Sandra Sysojeva, kes võitis mõlemad CDI-W ja CDI1* klassid.

Sandra Sysojeva - Maxima Bella @ CHI Parnu 25.05.2024 © Kylli Tedre-Gavrilov

MK punkte andnud muusikalise vabakava starti asus seitse sportlast, kelle hulgas pärast aastast emapuhkust taas MK stardi teinud Dina Ellermann hobusega Dona Anna. Kuigi Dina oli laupäevases Grand Prix programmis Sysojeva ja Maxima Bella järel teine, tuli pühapäeval leppida neljanda kohaga, mis andis küll MK arvestuses kolmanda koha punctid. Dina ja Donna Anna tulemuseks oli 69.595%.

Dina Ellermann - Donna Anna @ CHI Parnu 26.05.2024 © Kylli Tedre-Gavrilov

Sysojeva ja Maxima Bella olid teistest peajagu üle ning võtsid võidu tulemusega 77.335%, kui teise koha saavutasid soomlane Ville Vaurio ja Dante NL 70.800%, kolmanda leedulanna Dalia Katinaite-Pranskiviciene ja Amica tulemusega 70.195%.

Nagu eelnevas mainitud, oli Sandra Sysojeva parim ka CDI1* tasemel, võites KüriFound Boy-ga tulemuse 75.742% tasemel. Teise koha tulemuseks kujunes 67.342% ja selle sõitsid välja eestlanna Maribel Tuiken ja Jazz Hit. Kolmaski koht tuli sel tasemel Eestisse – 65.992% sõitsid välja Tiina Kuusmann ja Ivanhoe.