Victoria Hotel-i auhindadele toimunud Longines Rankingu punkte andva 145 cm takistuste kõrgusega ümberhüpetega sõidu võitis Gunnar Klettenberg hobusel Esprit du Buisson Z. Eesti paar läbis nii põhiparkuuri kui ümberhüpped vigadeta ja kiirelt ning koos jäi aeg 42,35 sekundit ümberhüpetel konkurentidele püüdmatuks. Viimasena ümberhüpete stardis olnud Kullo Kender (EST) alustas rada ettevaatlikus tempo ja lisas tempot alles raja teises pooles, kuid seekord ei piisanud aeg 45,81 sekundit Klettenbergi seljatamiseks, kuid uhkeks teiseks kohaks siiski. Kolmanda positsiooni hõivas Läti sportlane Aleksandrs Sakurovs hobusel Fillmore DB puhta sõidu ja ajaga 47,21 sekundit.

5-aastaste hobuste finaali võitis kiire sõidu ja ajaga 29,89 sekundit Luunja Studi kasvandik Jackpot noore ratsaniku Karol-Kenneth Lootuse juhtimisel. 6-7-aastaste noorhobuste finaalsõidu võitis leedulase Matas Petraitise juhtimisel KWPN tõugu ruun Landru, saades ajaks 30,50 sekundit. 125 cm kiirusparkuuris ei saanud konkurendid taas vastu Madis Mornale ja Galatejsile, kes võitsid sõidu ligi kolm sekundit kiirema ajaga (57,18 sekundit). 135 cm kiirusparkuur toimus Luamaa auhindadele ja sõidu võitis Stanislav Teder hobusel Funky Blue ülikiire ajaga 53,68 sekundit.

Pühapäeval toimus rakendivõistluse kolmas ja viimane osavõistlus – täpsussõit. Täpsussõidus peavad osalejad manööverdama koonuste vahel ilma koonuse tippu paigutatud palli mahakukkumiseta. Rakendivõistluste põhiklassi, CAI3* H1 Prix de Gramina Equistore üheste parimaks kokkuvõtvalt osutus Norra kutsar Jeanette Lund Stoen hobusega Penlangrug Black Knight läbides koonused vigadeta ning kokku saadi kolme ala peale 117,43 kp. CAI2* H1 Prix de Gramina Equistore klassi võitis Soome sportlane Sanna Järvelä hobusega Perimel, saades kolme ala peale kokku 140,61 karistuspunkti. 2* tasemel ponipaarides kuulus võit ka täna Soome kutsar Mia Ventoniemile ponidega HS Luzille Miris ja Lizalie Miris, kui kokku teeniti 148,99 karistuspunkti. Rahvusliku madalama klassi ühestele hobustele võitis Läti kutsar Dace Sture hobusega Presto tulemusega 142,84 kp ning rahvusliku keskmise klassis parim oli Läti kutsar Anda Pavlovska hobusega Krams, tulemusega 131,53 kp kokku. Üheste ponide arvestuses CAI2* Prix de Gramina Equistore raames krooniti võitjaks ka põhisõidu võitnud Norra sportlane Jeanette Lund Stoen poniga Frondraig Cardi Bach, saades kokku 116,84 karistuspunkti. Kõiki eelnevalt nimetatud rakendiklasse sponsoreeris Gramina Equistore.

Palju õnne kõikidele võitjatele ja kohtume juba CHI PÄRNU 2023 võistlustel!

Fotod: Rein Leib, Triin Laanemägi